Cyklus Výpravy za folklorem

Milí členové, příznivci, podporovatelé a sympatizanti Pramínku, po již druhém ročníku cyklu "Výpravy za folklorem", který si vymyslely a samy organizují nejstarší členky Pramínku, pro vás máme v roce 2017 4. vydání! A můžeme s potěšením říci, že se cestovatelský tým rozšiřuje a přidává se i mladá krev!

Výpravy za folklorem probíhají následujícím způsobem: - děvčata vymyslí folklorní cíl a cestu jak se k němu dostat (plán cesty, forma dopravy, ubytování) - všichni, kdo mají zájem, se mohou přidat! - cestujeme především hromadnou dopravou, aby se mohl přidat každý - účast na akcích je zcela dobrovolná a každý účastník si hradí náklady sám a zodpovídá sám za sebe

Výpravy jsou pořádány dle časových a finančních možností a jsou otevřeny naprosto všem, kteří mají chuť poznat folklor blízkých i dalekých krajin. Letos bychom se rádi podívaly více na naše oblíbené Valašsko, dále pak nesmí chybět tradiční cesta na Strážnici a Horňácké. Třeba přibude i nějaké to Slovensko, ale to si necháme jako překvapení na později. Ještě než ovšem nastanou prázdniny, plánujeme podívat se na komponované programy do Letohrádku Kinských.

Cílem výprav je především podívat se do národopisných oblastí, kde folklor ještě opravdu žije, nebo poznat tradice/hudbu/kroje skrze odborné pořady a oživit tak zájem členů Pramínku (a dalších příznivců folkloru) o tradiční lidovou kulturu, podnítit chuť k udržení této kultury jak přímo prostřednictvím Pramínku, tak i obecně v povědomí společnosti.

Zde na našich stránkách najdete přehled aktuálně plánovaných akcí. Naším cílem je poznat tradice, které český, moravský a slovenský folklor nabízí a rozšířit si tak folklorní obzory a zároveň se poznat navzájem. Budeme moc rádi, když se k nám přidáte! Takže neváhejte oslovit své blízké, přátele a další nadšence do lidového umění!

Vaše nejstarší pramínkovská děvčata

V zimě a v brzkém jaře nejezdíme za folklorem daleko, ale naopak velmi blízko. Pravidelně navštěvujeme každoměsíční akce Folklorní mejdlo, dále také chodíme na přednášky do Národopisného muzea Národního muzea v Letohrádku Kinských na Smíchově, kde probíhají opět každý měsíc tzv. Folklorní regiony - to znamená, že každou 2. sobotu v měsíci se v Praze představí nějaký z etnografických regionů Čech, Moravy a Slezska (od 17.00 probíhá přednáška, od 19.00 praktická ukázka souboru či muziky z dané oblasti).

výpravy cover

Komentáře nejsou povoleny.